تعداد مراجعه به سامانه انتخاب رشته 98 گزینه دو:

درحال بارگذاری...
توضیحات مشاور تحصیلی مؤسسه

نرم افزار انتخاب رشته گزینه دو (همزمان با اعلام نتایج آزمون سراسری)


  • با توجه به اطلاعات به روز شده ی دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 98، انتخاب رشته کنید.

  • در همه گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر و همچنین سهمیه های منطقه 1، منطقه 2، منطقه 3، ایثارگران 5% و ایثارگران 25% مشاوره انتخاب رشته دریافت کنید.

  • رشته ها و شهرهای دلخواهتان را براساس اولویت هایتان در انتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر دهید و رشته هایی که تمایلی به آنها ندارید را حذف کنید.

  • دقیقا مطابق با روش انتخاب رشته سازمان سنجش (که ملاک آن رتبه ی سهمیه در زیرگروه ها است) انتخاب رشته مجازی دریافت کنید.

  • چهار لیست پیشنهادی انتخاب رشته بر اساس اهمیت بیشتر به اولویت رشته، اولویت شهر، محبوبیت رشته و توانمندی های خود دریافت نمایید.

نرم افزار انتخاب رشته گزینه دو

نرم افزار آخرین قبولی ها


اگر هدفتان پذیرفته شدن در رشته/محل خاصی است، می‌توانیدرشته/شهر مورد نظر خود را جستجو نمایید و حدود رتبه آخرین فرد قبول شده در آن رشته (طبق کنکور سراسری 97) را مشاهده کنید.

نرم افزار آخرین قبولی ها

آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی


انتخاب رشته تحصیلی یعنی تصمیم در مورد مسیر شغلی که قرار است سالها در آن فعالیت کنید. رغبت و علاقه شما باید مهمترین پارامتر تصمیم گیری شما در مورد رشته تحصیلی و شغل آینده شما باشد. آزمون رغبت سنجی شغلی هالند، یکی از معتبرترین آزمونها برای کشف علائق و تمایلات شغلی هر فرد است. خروجی این آزمون به شما لیستی از مشاغل و رشته های تحصیلی را پیشنهاد خواهد کرد که بیشترین تناسب را با علائق و تمایلات شما دارد.

آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی

نمونه کارنامه های پذیرفته شدگان آزمون سراسری


اگر می خواهید بدانید داوطلبان با رتبه مشابه شما در آزمون سراسری سال گذشته، چه رشته محل هایی پذیرفته شده اند، به این بخش مراجعه نمایید.

نمونه کارنامه های داوطلبان کنکور 97

آخرین قبولی های دانشگاه آزاد


همانطور که می دانید، بخش مهمی از انتخاب رشته، انتخاب صحیح رشته های دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. چنانچه به دنبال اطلاع از حدود نمره آخرین فرد قبول شده در هر رشته محل دانشگاه آزاد (بر اساس کنکور 96) می گردید، به این بخش مراجعه نمایید.

آخرین قبولی های دانشگاه آزاد

معرفی رشته های تحصیلی


مهمترین مطلب در انتخاب رشته صحیح، شناخت صحیح رشته ها و انتخاب رشته های مورد علاقه می باشد. لذا جهت شناخت بهتر رشته های فنی مهندسی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان و هنر به لینک زیر مراجعه کنید. تلاش شده است برای هر رشته، موارد زیر معرفی گردد:

  • آشنایی با توانایی‌های‌ لازم‌ هر رشته
  • آشنایی با موقعیت‌ شغلی‌ در ایران
  • آشنایی با درس‌های‌ هر‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل‌
  • گرایش های هر رشته و شرایط ادامه تحصیل

معرفی رشته های تحصیلی

دفترچه انتخاب رشته تفکیک شده


چنانچه به دنبال دفترچه انتخاب رشته 98 سازمان سنجش به صورت طبقه بندی شده براساس هر رشته هستید، در این بخش می توانید دفترچه گروه های ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر را مشاهده و دانلود نمایید. اطلاعات این دفترچه های تفکیک شده فقط محدود به رشته محل های «با آزمون» کنکور سراسری 98 امسال می باشد.

دفترچه انتخاب رشته تفکیک شده

لیست دانشگاه های کشور به تفکیک استان


اگر می خواهید بدانید در شهر و استان شما چه دانشگاه هایی وجود دارد، به لینک زیر مراجعه نمایید. این دانشگاه ها فقط محدود به دانشگاه هایی هستند که در آزمون سراسری 98 در رشته های «با آزمون» پذیرش دارند.

لیست دانشگاه های کشور به تفکیک استان

معرفی دانشگاه ها


جهت آشنایی با دانشگاه های معتبر آزمون سراسری، به لینک زیر مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه ها

مشاوره های انتخاب رشته


مشاوره های ضروری و مهم انتخاب رشته که هر داوطلبی باید برای انتخاب رشته آنها را بداند. شامل مباحث روانشناسی و قوانین مهم انتخاب رشته به همراه راهنمای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته گزینه دو

مشاوره های انتخاب رشته

کاربران نرم افزار انتخاب رشته چه می گویند: